Zdravý spánok
Psoriáza okrem problémov s kožou a kĺbmi zhoršuje kvalitu spánku. Okrem toho sa spája s dvoma spánkovými poruchami: spánkovým apnoe a syndrómom nepokojných nôh.
Spánok v nemocnici je často slabý a jeho nedostatok negatívne ovplyvňuje regeneráciu, pocit pohody a imunitu. Je však mimoriadne potrebný pre uzdravenie.
Dospelý človek by mal spať cca 7 až 8 hodín denne. Spánkové potreby sa však líšia, preto vám ponúkame návod, ako zistiť, koľko spánku skutočne potrebujete.
Spánková prokrastinácia je úmyselné odkladanie spánku, napríklad v prospech pozerania filmov, sledovania sociálnych sietí a pod. Trpíte ňou aj vy?
Vyskúšajte 30-dňový plán s osvedčenými tipmi, vďaka ktorým si spánok určite zlepšíte. Vyzbrojte sa teda odhodlaním a dôslednosťou a smelo začnite.
Alzheimerova môže mať vplyv na všetko, dokonca i na problémy so spánkom. Aby sme lepšie pochopili, o čo vlastne ide, pozrime sa na túto problematiku bližšie.
Polohy pri spánku sú dôležitejšie, ako si myslíte. Naučte sa spať na chrbte a prebúdzajte sa svieži. Aby ste si na to ľahšie privykli, prečítajte si, ako na to.
Každý má prospech z lepšieho spánku a spánková hygiena môže hrať kĺúčovú rolu pri jeho dosahovaní. Čo je to a ako ju vylepšiť? Čítajte ďalej, dozviete sa viac.
Nočné mory rozhodne netreba brať na ľahkú váhu. Pozrite sa na to, čo zlé sny spôsobuje, aké sa vyskytujú najčastejšie, ako aj to, ako im úspešne predchádzať.
Skolióza, teda nesprávne zakrivenie chrbtice a problémy so spánkom často kráčajú ruka v ruke. Preto vám ponúkame tipy, ako dosiahnuť lepší a pohodlnejší spánok.